26.05.17 | Istanbul, Türkiye

Türk Yüzmesinin Danışmanı Bob Bowman Arizona Üniversitesinin Başantrenörü oldu…

1024px-Arizona_State_University_seal.svgTürk Yüzmesinin danışmanı, dünyaca ünlü ABDli yüzücü Michael Phelps’in antrenörü Bob Bowman‘ın, Arizona Eyalet Üniversitesi Yüzme Takımının Başantrenörlük teklifini kabul ettiği, üniversitenin bugün düzenlediği basın toplantısı ile duyuruldu.

Üniversitenin eski koçu Dorsey Tierney-Walker’ın kulüple ilişiğinin kesilmesinin ardından, özellikle bu ay içerisinde Bowman’ın ismi Arizona Eyalet Üniversitesi ile anılmaya başlamıştı.

Bowman’ın, Nisan’da Mesa’da düzenlenen Arena Pro Swim Series yarışları sırasında da “Burada iyi bir potansiyel var, benimle iletişime geçen herkesle konuşacağım” şeklindeki demeci ve açık kapı bırakması sonrasında da bu transfere kesin gözüyle bakılıyordu.

Dünyaca ünlü yüzücüsü Michael Phelps’in de koçunu takip edeceği konuşuluyor.2005-2008 yılları arasında Bob Bowman Michigan Üniversitesi’ne transfer olmuş ve Phelps de Bowman’ı takip ederek antrenmanlarına Michigan’da devam etmişti..

Bob Bowman, artık yeni takımı Arizona Eyalet Üniversitesi ile Amerikanın yüzmede iki önemli organizasyonu PAC-12 ve NCAA‘e odaklanacak.

Türk Yüzmesinin Danışmanı…

Bob Bowman’ın Türk Yüzmesinin Danışmanı olması sebebiyle sporcularımız Alpkan Örnek, Nezir Karap, Samet Alkan ve Kaan Özcan, Bowman ile antrenman yapmak için halen Baltimore’da bulunuyorlar. Bob Bowman’ın CEO ve Başantrenörü olduğu Kuzey Baltimore Su Sporları Kulübü (NBAC)’nde çalışmalarına devam eden sporcularımız ve Türkiye Yüzme Federasyonu (TYF) tarafından eğitim amacıyla kalıcı olarak Baltimore’a yerleştirilen antrenörümüzün durumu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. TYF, Bob Bowman ile yapılan anlaşma gereği zaman zaman sporcu ve antrenörlerimizi Baltimore’a gönderiyordu. Bu çalışmalar Arizona’ya kaydırılabilmesi konusunda da henüz bir bilgi verilmedi.

Kategoriler: ABD'den Yüzme Haberleri, Biliyor Muydunuz?, Dünya Nereye Yüzüyor?

15 günden eski yazılar yoruma kapalıdır.