26.05.17 | Istanbul, Türkiye

SwimMAC : Bu kızlar müthiş.. 1 Bayrak Yarışı, 1 Kulüp, 2 Takım, 3 Rekor..

rp_primary_15_18_two_record-breaking_800_free_relays

SwimMAC’in müthiş kızları, aralarında Katie Ledecky gibi dev isimlerin bulunduğu ABD yaş grupları bayrak rekorlarını alt üst etti.  SwimMAC, iki farklı takımla toplamda 3 yaş grubu bayrak rekoruna imza attı. Fotoğraf : SwimMAC Carolina

SPEEDO-Champions-Logo-2013-GenericSpeedo Champions Series yarışları, ABD’nin dört bir yanında büyük bir hızla devam ediyor. Doğu, Batı, Güney ve Merkez olarak dört bölgeye ayırdıkları ABD’de, halen Western Zone’da Washington Federal Way’de, Southern Zone’da Florida Plantation’da ve Kuzey Carolina Charlotte’da, Central Zone’da ise Wisconsin’de Pleasant Prairie’de ayrı yarışlar devam ediyor.

Serinin Charlotte’daki ayağında ise dün (13 Mart), SwimMAC Carolina kulübü kızları, müthiş bir başarıya imza attı.

SwimMAC Carolina kulübü, 4×200 yard serbest bayrak yarışına iki farklı takımla katıldı. SwimMAC’ın A ve B bayrak takımları yarışı 1 ve 2. sırada bitirdiler.

header_swim_logoKulübün A bayrak takımı, (Kathleen Baker, Rebecca Postoll, Heather Merritt, ve Lauren Rhodes), 7:07.82′lik performansıyla yarışmada 1. olurken, 1981 yılından beri kırılamayan 7:12.62′lik ABD 17-18 Yaş Grupları Rekoru’nu ve ABD 15-18 Yaş Grupları rekorlarını kırdı.

Kulübün B bayrak takımı ise (Jessica Merritt, Nora McCullagh, Alyssa Marsh, ve Lauren Wallace), 7:15.17′lik performanslarıyla yarışmada kulüp A takımının ardından 2. olurken, 7:16.04′lük ABD 15-16 Yaş Grubu Rekoru’nu da kırdı.

Tüm bu rekorların, SwimMAC’in bu yaş grubundaki en iyi kadın sporcularından Cynthia “Sippy” Woodhead’in yokluğunda geldiğini düşünürsek, bu kulübün ABD’de Yaş grubu kadın sporcularındaki hakimiyeti ve başarısı daha iyi anlaşılabilir.

Kategoriler: ABD'den Yüzme Haberleri, Dünya Sonuç, Gündem, Sonuçlar

15 günden eski yazılar yoruma kapalıdır.