29.06.17 | Istanbul, Türkiye

Powerskin Carbon Pro mayonuz varsa dikkat : Arena mayoları geri çağırdı

8871

ARENA, Powerskin Carbon-Pro model üç tip mayosunu geri çağırdı ve bu tip mayolarla resmi yarışlara girilmemesi konusunda basın bildirisi yayınladı.

FINA, Şubat 2013′de dışarıdan farklı marka ve model mayoları satın alarak yaptığı rutin testler sırasında, Arena’nın Powerskin Carbon-Pro model yüzücü mayolarında uygunsuzluk tespit etmiş ve Arena’dan bununla ilgili bilgi talep etmişti.

Arena, bunun sonrasında tüm üretim hattında bir kalite kontrol soruşturması başlatmış ve bunun sonucunda ilgili model üç tip mayonun, üretim sürecinde sıcak işlemle logo basımı esnasında bozularak, “mayonun su geçirgenliğinde düşüş” bulunduğunu saptadı. Aralık 2012 ile 2013′ün başları arasındaki serilerde bu hata var.

Arena Kuzey Amerika Genel Müdürü Tim McCool, bu hatanın yüzücü performanslarında herhangi bir etkiye sebep olmadığını ve tüm mayoların hatalı olmadığını belirtti. Fakat hangi mayonun üretim sürecindeki bu hatadan etkilendiğinin tespit edilememesi sebebiyle, Arena bir açıklama yaparak bu tip mayoların yasal olarak geçerliliği olmadığını, FINA onayının geçerli olmadığını açıkladı.

İlgili mayoların FINA onay kodları :

AR220993 – kadın tüm vücut arka açık

AR220994 – kadın tüm vücut arka kapalı

AR141364 – erkek jammer

Arena, bu mayolardan satın almış yüzücüler için bir değişim programı da belirledi. Buna göre Powerskin Carbon Pro mayosunu fişi ile birlikte ilgili mağazalara getiren kullanıcılar, Arena’nın yeni Powerskin Carbon Pro Mark 2 mayolarına ücretsiz olarak sahip olabilecek. Ayrıntılı bilgi için : support.arenapowerskin.com.

gamma-powerskin-carbon

Kategoriler: Bayan Mayo, Biliyor Muydunuz?, Erkek Mayo, Gündem, Yüzücü Mayoları

15 günden eski yazılar yoruma kapalıdır.