26.05.17 | Istanbul, Türkiye

Michael Phelps Zorda: İlk defa ’0′ çekti!

Geçen haftasonu A.B.D.’de Charlotte’da düzenlenen Arena Pro Swim Series yarışlarına, Dünyaca ünlü ABDli yüzücü Michael Phelps de katıldı. 

22 Olimpiyat madalyasına sahip Michael Phelps, yarışlarda beklenilen performansını gösteremedi. Sydney 2000 olimpiyatlarından beri ilk defa katıldığı bir yarışta birinci veya ikinci olamadı..

Phelps, üç gün süresince katıldığı 5 yarışta üçüncü, yedinci, dokuzuncu, dokuzuncu ve onbirinci oldu. 

Ağustos ayında Rusya’nın Kazan şehrinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na katılmayacak olan Phelps : “Bu haftasonu izlediğim performanslardan sonra, Dünya Şampiyonasına katılmamamın yerinde olduğunu düşünüyorum” dedi. Phelps, alkollü araç kullanırken polise yakalanmış ve tutuklanmıştı. Olay sonrası yüzmeye ara veren Phelps, Dünya Şampiyonası’na katılamayacak.

Michael Phelps, yarış sonrasında hüsrana uğradığını, bacaklarının sanki vücudundan kopukmuş gibi hissetiğini, dolfin vuruşlarının “korkunç”, serbest yüzme stilinin ise “rezalet” olduğunu söyledi.

B finalinde yüzmekten gocunmadığını fakat Ryan (Ryan Lochte) ve diğerleriyle yüzmek istediğini söyleyen Phelps, 2016 Olimpiyat takımında olmak istediğini ve bir yolunu bulacağını belirtti.

Michael Phelps, halen uzun dönemli koçu, kısa bir süre önce Arizona Devlet Üniversitesi Yüzme Takımıyla anlaşan, Türk yüzmesinin de danışmanı Bob Bowman ile antrenmanlarına devam ediyor.

Kategoriler: ABD'den Yüzme Haberleri, Biliyor Muydunuz?, Dünya Nereye Yüzüyor?, Dünya Sonuç, Gündem, Sonuçlar

15 günden eski yazılar yoruma kapalıdır.