26.05.17 | Istanbul, Türkiye

Avrupa Yüzme Şampiyonası Netanya 2015 : Viktoria’dan 2 Bronz

LEN Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası, 2-6 Aralık 2015 tarihleri arasında İsrail’in Netanya kentinde düzenlendi.

Türkiye, şampiyonaya aşağıdaki 18 kişilik sporcu kadrosuyla katıldı :

  • Alpkan Örnek
  • Berkay Şendikici

    12341142_790288697744023_4069955415571021744_n

    Netanya 2015 Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası Milli Takımımız

  • Demir Atasoy
  • Doğa Çelik
  • Doruk Tekin
  • Ediz Yıldırımer
  • Ege Başer
  • Ekaterina Ivanova Avramova
  • Ergecan Gezmiş
  • Gizem Çam
  • Hüseyin Emre Sakcı
  • İlknur Nihan Çakıcı
  • İskender Başlakov
  • Kaan Özcan
  • Kemal Arda Gürdal
  • Nezir Karap
  • Nida Eliz Üstündağ
  • Viktoria Zeynep Güneş

5 gün süren şampiyonada bireysel ve takım olarak 71 müsabakada mücadele eden sporcularımızdan, Demir Atasoy, Ekaterina Avramova ve Hüseyin Emre Sakcı yarıfinal, İskender Başlakov ve Viktoria Zeynep Güneş ise final yüzme başarısını gösterdi.

Sporcularımız şampiyonda 32 yaş grupları ve açık yaş Türkiye Rekoruna imza attı.

4×50 metre karışık erkek ve kadın bayrak takımlarımız final yüzme başarısını gösterdiler.

Viktoria’dan 2 Bronz

Sporcumuz Viktoria Zeynep Güneş, 100 ve 200 metre kurbağalamada finali 3. sırada bitirdi ve Avrupa 3. olarak ülkemize 2 bronz madalya kazandırdı.

Bu iki bronz madalya ile ülkemiz şampiyonayı 17. sırada bitirdi. Viktoria’nın 200 kurbağalamadaki 2:19.73′lük final performansı, 893 FINA puanıyla şampiyonanın kadınlarda en iyi 33. performansı olarak kayıtlara geçti.

Viktoria şampiyona boyunca tam 16 Türkiye rekoru kırarak büyük bir başarıya da imza attı.

İşte Viktoria’nın rekorları :

zeynep madalya1

Viktoria Zeynep Güneş 200 kurbağa madalya töreninde..

  • 50 kurbağa 30:59  (17-18 ve 19+ yaş)
  • 50 kurbağa yarı final 30:32 (17-18 ve 19+ yaş)
  • 50 kurbağa final 30:28 (17-18 yaş ve 19+ yaş)
  • 100 karışık 1:00:52 (17-18 yaş ve 19+ yaş)
  • 100 karışık yarı finali 59:58 ( 17-18 yaş ve 19+ yaş)
  • 100 kurbağa yarı finali 1:05:06 (17-18 yaş ve 19+ yaş)
  • 200 karışık 2:12:61 (17-18 yaş ve 19+ yaş)
  • 200 kurbağa finali 2:19:73 (17-18 yaş ve 19+ yaş)

Emre Sakcı ve Ediz Yıldırımer

Kırılan Türkiye Rekorları arasında; sporcumuz Hüseyin Emre Sakcı’nın 50 metre serbest yarıfinalinde yüzdüğü 21.57′lik performans dikkat çekti. Emre, Kemal Arda Gürdal’ın 2012′deki 21.69′luk performansını bir adım ileriye taşırken Avrupa 11. oldu. Genç sporcumuzu kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Bir diğer dikkat çeken performans ise sporcumuz Ediz Yıldırımer’den geldi. 1500 metre serbestte gösterdiği 14:50.53′lük performansı ile 2013′teki 14:53.84′lük derecesini geride bıraktı. Bu performans, erkeklerde şampiyonanın en iyi 77. performansı olarak kayıtlara geçti. Sporcumuzu tebrik ediyoruz.

Kırılan Türkiye Rekorları

  • Viktoria Zeynep Güneş : 50 m kurbağalama 30:59  (17-18 ve 19+ yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Viktoria Zeynep Güneş : 50 m kurbağalama yarı final 30:32 (17-18 ve 19+ yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Viktoria Zeynep Güneş : 50 m kurbağalama final 30:28 17-18 yaş ve 19+ yaş Yeni Türkiye rekoru
  • Viktoria Zeynep Güneş : 200 m karışık 2:12:61 (17-18 yaş ve 19+ yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Viktoria Zeynep Güneş : 200 m kurbağalama finali 2:19:73 (17-18 yaş ve 19+ yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Viktoria Zeynep Güneş : 100 m karışık 1:00:52 (17-18 yaş ve 19+ yaş Yeni Türkiye rekoru)
  • Viktoria Zeynep Güneş : 100 m karışık yarı finali 59:58 ( 17-18 yaş ve 19+ yaş Yeni Türkiye rekoru)
  • Viktoria Zeynep Güneş : 100 m kurbağalama yarı finali 1:05:06 (17-18 yaş ve 19+ yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Ekaterina Ivanova Avramova : 100 m sırtüstü 58:97 (19+ yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Ekaterina Ivanova Avramova : 100 m sırtüstü yarıfinal 58:60 (19+ yaş Yeni Türkiye rekoru)
  • Ekaterina Ivanova Avramova : 50 m sırtüstü 27:45 (19+ yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Hüseyin Emre Sakçı : 100 m serbest 48:26 (17-18 yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Hüseyin Emre Sakçı : 100 m serbest yarı final 47:92 (17-18 yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Hüseyin Emre Sakçı : 100 m karışık 54:92 (17-18 yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Hüseyin Emre Sakçı : 50 m serbest 21:84 (17-18 yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Hüseyin Emre Sakçı : 50 m serbest yarı finali 21:57 (17-18 yaş ve 19+ yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Demir Atasoy : 100 m kurbağalama 58:42 (19+ yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Nida Eliz Üstündağ : 200 m kelebek 2:08:82 (19+ yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Ediz Yıldırımer : 1500 m serbest  14:50:53 (19+ yaş yeni Türkiye rekoru)
  • Kaan Özcan : 200 m serbest 1:47:36 (17-18 yaş yeni Türkiye rekoru)
  • 4×50 m karışık erkek bayrak takımımız 1:34:85 (19+ yaş Yeni Türkiye rekoru)
  • 4×50 m karışık erkek bayrak takımımız  final 1:34:62 (19+ yaş Yeni Türkiye rekoru)
  • 4×50 m karışık bayan bayrak takımımız 1:48:99 (19+ yaş Yeni Türkiye rekoru)

Netanya 2015 Yüzme Milli Takımımız Tüm Sonuçlar

Swimmer
Stroke
Heat
Semi
Final
Rank
YuzmePlusNetanya2015
Alpkan Ornek50 breast29.34--47/50
Alpkan Ornek400 IM4:13.83--13/25
Alpkan Ornek200 IM1:59.67--29/42
Berkay Sendikici50 breast29.04--45/50
Berkay Sendikici200 breast2:15.61--30/30
Berkay Sendikici100 breast1:02.45--46/48
Demir Atasoy50 breast26.8727.07-16/50
Demir Atasoy100 breast58.4258.99-14/48
Doga Çelik200 free1:47.88--25/37
Doga Çelik50 free23.19--61/65
Doga Çelik100 free49.99--46/60
Doga Çelik50 back26.33--46/46
Doruk Tekin100 back53.90--37/45
Doruk Tekin50 back24.29--21/46
Ediz Yildirimer400 free3:52.92--28/35
Ediz Yildirimer1500 free14:50.53--12/25
Ege Baser200 back1:59.12--33/37
Ege Baser100 back54.97--45/45
Ege Baser50 back25.61--45/46
Ekaterina Avramova100 back58.9758.60-10/47
Ekaterina Avramova100 free55.14--32/50
Ekaterina Avramova200 back2:09.05--16/29
Ekaterina Avramova50 back27.4927.59-14/47
Ekaterina Avramova50 free26.15--50/57
Ergecan Gezmis100 fly54.97--46/49
Ergecan Gezmis200 back2:01.62--36/37
Ergecan Gezmis200 free1:50.54--31/37
Ergecan Gezmis400 IM4:28.05--25/25
Ergecan Gezmis200 IM2:03.76--39/42
Ergecan Gezmis100 IM56.79--46/51
Ergecan Gezmis200 fly2:02.73--36/37
Gizem Çam100 back1:03.13--43/47
Gizem Çam50 fly26.90--20/37
Gizem Çam100 free57.13--44/50
Gizem Çam50 back28.43--30/47
Gizem Çam100 fly1:01.27--32/37
Gizem Çam50 free25.86--47/57
Hüseyin Emre Sakci50 breast28.03--39/50
Hüseyin Emre Sakci50 free21.8421.57-11/65
Hüseyin Emre Sakci100 breast1:02.05--43/48
Hüseyin Emre Sakci100 free48.2647.92-13/60
Hüseyin Emre Sakci100 IM54.92--30/51
Ilknur Nihan Çakici100 back1:04.29--46/47
Ilknur Nihan Çakici100 free55.32--34/50
Ilknur Nihan Çakici200 free2:09.26--33/34
Ilknur Nihan Çakici50 free25.08--26/57
Iskender Baslakov100 back51.4051.40-14/45
Iskender Baslakov50 free21.98--23/65
Iskender Baslakov100 free48.1047.72-11/60
Iskender Baslakov50 back23.7423.59/23.7723.537/46
Kaan Ozcan400 free3:50.09--23/35
Kaan Ozcan200 free1:47.36--21/37
Kaan Ozcan200 fly1:59.73--28/37
Kemal Arda Gürdal50 free22.01--26/65
Kemal Arda Gürdal100 free48.37--18/60
Nezir Karap400 free3:48.02--20/35
Nezir Karap1500 free15:06.68--17/25
Nida Eliz Üstündag50 fly27.87--32/37
Nida Eliz Üstündag200 fly2:08.82--10/21
Nida Eliz Üstündag100 fly1:00.52--29/37
Turkey National Team Men4x50 freeDSQ--DSQ
Turkey National Team Men4x50 Medley1:34.85-1:34.627/19
Turkey National Team Mixed4x50 Medley1:42.36--9/17
Turkey National Team Mixed4x50 free1:34.27--11/15
Turkey National Team Women4x50 free1:43.95--11/11
Turkey National Team Women4x50 Medley1:48.99-1:49.758/12
Viktoria Zeynep Günes50 breast30.5930.3230.286/37
Viktoria Zeynep Günes100 IM1:00.5259.581:00.188/38
Viktoria Zeynep Günes100 breast1:05.801:05.061:05.323/36
Viktoria Zeynep Günes200 IM2:12.61--22/32
Viktoria Zeynep Günes200 breast2:21.01-2:19.733/31
Kategoriler: Dünya Sonuç, Gündem, Milli Takım Sonuç, Sonuçlar, Yüzme Milli Takımımız

15 günden eski yazılar yoruma kapalıdır.