29.06.17 | Istanbul, Türkiye

28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından ‘Herkes İçin Spor’ temasına uygun olarak düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın 28’ncisi 24 Temmuz 2016 Pazar günü İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirilecek.

Anadolu yakasında Kanlıca’dan başlayarak, Avrupa yakasında Kuruçeşme’de sona erecek yarışma Türkiye’nin ve İstanbul’un tanıtımı açısından da özel bir önem taşıyor.

2000’E YAKIN YÜZÜCÜNÜN BOĞAZDA YÜZMESİ BEKLENİYOR

Yüzücü güvenliğinin ön planda tutulması nedeni ile her yıl Boğaziçi Organizasyon Komitesi tarafından belirlenen kısıtlı katılımcı sayısına, bu yıl da kayıt günü bitmeden ulaşıldı. Bu yıl, 2789 Türk yüzücü adayı ve 63 ülkeden başvuru yapan 1032 yabancı aday olmak üzere toplam 3821 başvuru yapıldı. Boğaziçi’nde bu yıl 2000’e yakın Türk ve yabancı yüzücünün kulaç atması bekleniyor.  

SEÇMELERE KATILMAK İÇİN RANDEVU ALMAK GEREKİYOR

28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı seçmelerine katılabilmek için bu yıl randevu alma zorunluluğu getirildi. Katılımcılar, yarışın web sayfasında yer alan ‘Randevu Al’ butonunu tıklayarak ya da üye girişi yaparak seçme sekmesinden seçmelere nerede ve hangi gün katılacaklarını kendileri belirleyebiliyor. Yarış koşullarına uyan lisanslı yüzücüler ile 2015 Boğaziçi Yüzme yarışını ilan edilen derecelerde bitirmiş yüzücüler hariç, diğer adaylar İstanbul, Ankara, İzmir, Adana aday seçmelerine katılacak ve kazanan yüzücüler efsanevi parkurda yüzmeye hak kazanacak. Seçmeler bu yıl 14 ve 15 Mayıs ile 21 ve 22 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da TYF Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda, 29 Mayıs’ta Adana’da Rıza Salih Saray Kapalı Yüzme Havuzu’nda, 5 Haziran’da İzmir’de Alsancak 100. Yıl Atatürk Yüzme Havuzu’nda ve 12 Haziran’da Ankara’da Eryaman Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılacak.

2016 Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın ayrıntılı bilgilerine, http://bogazici.olimpiyatkomitesi.org.tr web adresinden ulaşılabilir.

Kategoriler: Faaliyet Programları, Gündem

Bir Cevap “28. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı”

  1. Ethanael
    02 Temmuz 2016 at 05:51 #

    Ja visst låter det underbart! Vilken resa är du sugen på? Jag hade inte sagt nej till ett av projekten på Borneo med renogknges.