29.06.17 | Istanbul, Türkiye

2013 Senkronize Yüzme Türkiye Şampiyonası

2013 Senkronize Yüzme Türkiye Şampiyonası, 8-10 Mart 2013 tarihleri arasında Türkiye Yüzme Federasyonu Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılacak.

Yarışlar, Solo, Düet, Takım (+figürler) ve serbest kombinasyon olmak üzere 4 farklı branşta gerçekleştirilecektir. Şampiyona, 13-14-15 yaş, Junior ve Senior olmak üzere 3 farklı yaş kategorisinde yapılacaktır.

 

Türk Senkronize Yüzmesi

Senkronize Yüzme (yada ülkemizde daha yaygın ismiyle su balesi) ‘de Fenerbahçe, Marmara Üniversitesi, Anabilim Koleji ve Atlantik Spor Kulübü takımlarının da yer aldığı birkaç kulübümüz faaliyet gösteriyor.

Senkronize yüzmede sporcularımız Aralık 2012′de yurtdışında önemli başarılara imza atmışlardı:

19-23 Aralık 2012 tarihleri arasında Rusya’nın Chekhov şehrinde düzenlenen 4. Uluslararası Matryoshka Senkronize Yüzme Turnuvası’na katılan Fenerbahçe Spor Kulübü’nde çalışmalarını sürdüren minik sporcular Eda Rezzan Tunçay ve Azra Ulu, uluslararası kategoride düetlerde 2. olarak gümüş madalya kazanırken; Eda Rezzan Tunçay, figürlerde 8., soloda ise 50 sporcu arasından 144,16 puanla 6. olmuştur. Turnuvaya Rusya, Turkiye, Hollanda, Özbekistan, Beyaz Rusya , Kazakistan, Tataristan’dan toplam 30 kulüp ve 260 yarışmacı katılmıştır.

defene

Gururlarımız Defne Bakırcı ve Mısra Gündeş, 5 ülkeden 15 kişiyi geçerek altın madalyanın sahibi oldular. 

8-9 Aralık 2012 tarihlerinde Belgrad-Sırbistan’da düzenlenen 13. Kristal Senkronize Yüzme Kupası’nda sporcularımız Mısra Gündeş ve Defne Bakırcı, düet branşında 1. olarak altın madalya, Defne Bakırcı ayrıca Solo’da gümüş madalya kazanmıştı. Kupaya doğum tarihi 2000 yılı ve üzerinde sporcularıyla Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, İsrail, Rusya, Hırvatistan ve Türk takımları katılmıştı.

Senkronize Yüzme Türk Milli Takım antrenörü Maria Senica Jojovic; milli takımımızda Mısra ve Defne dışında Selin Ünser, Dilay Horasan, Badenur Turoğlu, Öykü Evliya, Öykü Halis, Mina Turhan, Hande Yıldız,  Güneş İdil Altun ve Zeynep Çeçim gibi isimler de bulunuyor.

2013 Yurtdışı Senkronize Yüzme Yarış Programı

Türkiye Yüzme Federasyonundan (TYF) açıklanan bilgilere göre bu yıl senkronize yüzmede sporcularımız aşağıdaki yurtdışı müsabakalara katılacak:

Junior yaş grubu : LEN Avrupa Gençler Yüzme, Atlama ve Senkronize Yüzme Şampiyonası / Polonya (Atlama 3-7 Temmuz, Yüzme 10-17 Temmuz, Senkronize tarihi henüz belli olmadı)

13-15 Yaş ve Junior yaş grupları : 27. Uluslararası Genç Aday Senkronize Yüzme Yarışması / Düsseldorf – Almanya / Nisan 2013

Senior yaş grubu : 15. FINA Dünya Su Sporları Şampiyonası / Barcelona – İspanya (Senkronize Yüzme bölümü 19-27 Temmuz 2013 arası yapılacak)

Senkronize Yüzme Türk Milli Takım antrenörü Maria Senica Jojovic, Belgrad'da altın alan sporcularımız Mısra ve Defne ile.

Senkronize Yüzme Türk Milli Takım antrenörü Maria Senica Jojovic, Belgrad’da altın alan sporcularımız Mısra ve Defne ile.

13-15 Yaş Grubu : Akdeniz Senkronize Yüzme (COMEN) Kupası / Ağustos 2013

Milli Takımımız ayrıca 13-15 Yaş grubunda COMEN kupası, Senior yaş grubunda da Dünya Şampiyonası için kampa girecek.

(22 Şubat 2013′de TYF’nin açıklamasına göre 14-21 Mart 2013 tarihleri arasında Senkronize Yüzme Milli Takım Kampı düzenlenecektir.)

Sporcularımıza yarışlarda başarılar diliyoruz.

Kategoriler: Gündem, Reglamanlar, Senkronize Yüzme

15 günden eski yazılar yoruma kapalıdır.